Jak ubrać się do sauny

Jak ubrać się do sauny? – Złote zasady korzystania z sauny

Chcesz spróbować sauny, ale powstrzymuje Cię wstyd? Boisz się, że źle się zachowasz lub Twój strój będzie nieodpowiedni? Bez  obaw! W kilku krokach pokażemy Ci, jak ubrać się do sauny i jak się w niech zachowywać.

Czego się dowiesz:

  1. Jak często korzystać z sauny
  2. Ubiór w saunie
  3. Efekty sauny – na co zwrócić uwagę
  4. Strój kąpielowy w saunie

Jak często korzystać z sauny?

Zastanawiasz się nad pierwszą wizytą w saunie? Chcesz włączyć ją do codziennego rytuału na rzecz zdrowia? Sprawdź, co regularne saunowanie może zmienić w Twoim życiu i kiedy zobaczysz pierwsze efekty.

Już jedna wizyta w tygodniu może poprawić Twój stan zdrowia.

Z czasem można stopniowo zwiększać ilość wizyt tygodniowo, ale na początku nie warto przesadzać, ponieważ zbyt częste saunowanie może spowodować:

  1. Zaburzenia snu
  2. Rozdrażnienie
  3. Złe samopoczucie

Najlepiej jest zachować zdrowy umiar. Słuchaj swojego organizmu, a na pewno znajdziesz złoty środek.

Skoro wiesz już, na co bezwzględnie zwracać uwagę, skupmy się teraz na rzeczach bardziej przyziemnych, a konkretnie stroju.

Jak ubrać się do sauny?

Większość z nas krępuje nagość. Dla niektórych to największa blokada przez korzystaniem z sauny. Ale czy warto się stresować? Czy każdy, kto korzysta z sauny, musi być nagi? 

Jedynie w łaźni parowej musimy być zupełnie nago.

Powodem jest wysoka wilgotność panująca w saunie. Przez nią nawet bawełniany ręcznik po chwili staje się ciężki. Wpływa to na mniejszą przyjemność z sesji, a nawet niechciane powikłania.

Jak więc się ubrać?

Najlepiej na chwilę pozbyć się wstydu i wejść do sauny nago. Gwarantujemy, że nikt się nie przygląda. Jednak jeśli sytuacja zbyt mocno Cię krępuje, możesz bez obaw wejść tam w kąpielówkach lub z ręcznikiem.

UWAGA

Pamiętaj też o zdjęciu biżuterii oraz zegarków. Rozgrzany metal może szybko spowodować oparzenia skóry.

 

Jak ubrać się do sauny

 

Strój kąpielowy w saunie

Zwykle sauny znajdują się w tym samym budynku, co basen. Dlatego często chcąc z niej skorzystać, idziemy tam w stroju kąpielowym. 

Czy to dobry pomysł?

Z reguły nie zaleca się noszenia stroju kąpielowego w saunie.

Zazwyczaj stroje wykonane są ze sztucznych materiałów. Mokry strój w wysokiej temperaturze może spowodować odparzenia. Dodatkowo zakłóca on proces wymiany ciepła. Najlepiej jest z niego zupełnie zrezygnować. 

Ważne są także względy higieniczne – strój kąpielowy pozostawia ślady naszego potu oraz wydzielin na deskach. Położenie ręcznika pod sobą pomaga zachować porządek w saunie.

Przeczytaj również: Co zabrać ze sobą do sauny.

Jak ubrać się do sauny – Podsumowanie 

Korzystanie z sauny wcale nie jest trudne! Zastosuj się do naszych zasad, a wszystko stanie się prostsze. Pamiętaj, że najtrudniej jest zacząć! Według naszego doświadczenia początkowy wstyd szybko mija. A brak okrycie pozwoli Ci w 100% korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje sauna.

 

Chcesz wejść do świata saun na dobre?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj GORĄCE niczym kamienie w saunie nowinki.

Pozostałe artykuły

Przeczytaj inne wpisy, które rozjaśnią Ci krok po kroku, z czym wiąże się saunowanie.

łaźnia parowa - jak korzystać

Łaźnia parowa – Jak korzystać?

Chcesz zacząć saunować, ale nie wiesz, jak się do tego przygotować? Zależy Ci na tym, by robić to poprawnie, by korzystać, ze wszystkich dobrodziejstw wysokich

Koszyk na zakupy